Посета позоришту Мадленијанум

Група ученика петог разреда посетила је позориште Мадленијанум са својом наставницом музичке културе Милицом Миротић и одгледала две опере. Травијату-Ђузепеа Вердија 19.10.2018. и Севиљског Берберина-Ђоакина Росинија 29.10.2018. Ученици су са великим одушевљењем и пажњом одгледали ове две велике музичке манифестације.

У опери
Опера је облик позоришта у коме се драма представља у целини углавном кроз музику и певање. Ја сам у опери први пут била 19.10.2018. када сам тамо отишла са мојом наставницом музичке културе и пар другара. Опера и театар у којој смо били зове се Мадленианум и у њему смо гледали дело „Травијата“ аутора Ђузепе Верди. Били смо јако узбуђени и једва смо чекали да се завеса дигне и опера почне. Затим су се светла угасила и настала је тишина. Прво је на сцену изашао диригент и почео да диригује а онда су на сцену изашли и оперски певачи. Почели су да певају својим прелепим гласовима и сви су се одушевили. Певали су и певали а онда је на жалост уследио крај. Крај је био тужан али и леп. Изашли смо из сале и кренули назад. У повратку смо размењивали мишљења о њиховим костимима, гласовима, страсти, глуми итд. Били смо запањени опером јако нам се свидело певање глумаца па чак и њихова одлична глума на сцени. Опера је нешто чаробно и прелепо пуно страсти и чаролије.

Милица Голубић V4