Извештај

Дана 19.10.2016.г. у ОШ "Борислав Пекић" одржан је први општински математички квиз у организацији општинског актива наставника математике општине Нови Београд. Овај квиз је организован поводом педесетогодишњице постојања часописа "Математички лист". Позив за квиз упућен је свим школама Новог Београда 7.10.2016.г. и рок за пријаву је био до 12.10.2016.године. Квиз је замишљен као екипно такмичење ученика млађих разреда (првог, другог, трећег и четвртог), односно старијих разреда (петог, шестог, седмог и осмог разреда). Задаци су припремљени уз свесрдну помоћ Мирјане Стојсављевић-Радовановић, којој овим путем изражавамо неизмерну захвалност. Задаци су подељени у пет група и то: Уводни задаци, Појединачни задаци, И брзина и знање, Задаци оштроумности и Резервни задаци. На квизу млађих разреда учествовале су следеће школе ОШ "Борислав Пекић", ОШ "Лаза Костић", ОШ "Младост", ОШ "Јован Стерија Поповић", ОШ "Марко Орешковић". Победник квиза је ОШ "Лаза Костић" која је обезбедила пролаз на градско такмичење.

На квизу старијих разреда учествовале су следеће школе ОШ "Борислав Пекић", ОШ "Младост", ОШ "Јован Стерија Поповић", ОШ "Ратко Митровић", ОШ "Кнегиња Милица", ОШ "Марко Орешковић". Победник квиза је ОШ "Борислав Пекић" која је обезбедила пролаз на градско такмичење.

За победничку екипу обезбеђене су пригодне награде, а за све такмичаре освежење.

Општи закључак да је квиз прошао добро и да су сви учесници задовољни.

Бранислав Гочобија
Председник општинског актива наставника математике Новог Београда