Посета међународном фестивалу еколошке културе
"Green fest"
Дана 16.11.2018. године, група ученика V, VI, VII и VIII разреда наше школе, посетила је 9. Међународни фестивал еколошке културе „GREEN FEST“, који се одржавао у Дому омладине Београда и том приликом учествовала је у радионицама: „Еколошка разгледница“ и „Пластик - бомбастик“. Ученици су се упознали са последицама загађивања животне средине, са начинима како може да се искористи пластична амбалажа и како на креативан начин користећи разне делове амбалаже којих свакодневно користимо, могу да направе неке корисне предмете.

Имали су могућност да погледају изложбени простор са разним интересантним креативним уметничким делима направљени од старих играчака и пластичних кеса.

Циљ ове наше посете је био суочавање са реалним стањем наше планете када је у питању животна средина, откривање разних могућности коришћења непотребних делова разних предмета из свакодневног живота и буђење еколошке свести код младих нараштаја.

Анета Томић, предметни наставник Биологије и
Бранка Ковачевић, предметни наставник ТиО