Посета међународном фестивалу еколошке културе
"Green fest"
Дана 18.11.2015. године, група ученика 6-4 разреда у оквиру еколошке секције, посетила је Међународни фестивал еколошке културе „GREEN FEST“, који се одржавао у Дому омладине Београд и том приликом учествовала је у радионицама: „Загаћивање животне средине“ и „Киселе кише“.

Ученици су се упознали са последицама загађивања животне средине, глобалним променама и директно су експериментално могли то и да докажу.

Касније су одгледали филмску проекцију под називом „Ера глупих“, која је на њима занимљив начин приказала како ће наша планета изгледати у будућности уколико се нешто не предузме да се спречи интензивно уништавање животне средине. Циљ ове наше посете је био суочавање са реалним стањем наше планете када је у питању животна средина и буђење еколошке свести код младих нараштаја.

Анета Томић, предметни наставник биологије